lecbasvepomoci.cz > Kontakt, ceny a další informace

———————————————–

Kontakt, ceny a další informace

————————————————

Adresa:

PhDr. Naděždu Vereckou lze nalézt v Praze na adrese Rezlerova 302, Praha l0 – Petrovice (mapa je zde). Jezdí sem autobusy ze Smíchovského nádraží, z konečné stanice metra C – Háje, z metra A – Skalka aj.

Na sezení je vždy třeba se předem telefonicky objednat (tel. 728 913 080). Nejvhodnější čas k telefonování je ráno od 8:15 do 9:55. V 10:00 už bývá v ordinaci první klient. Poslední klient odchází nejpozději ve 22:00 (tj. začátek konzultace si lze objednat na čas od 10:00 do 20:00).

Klientům, kteří se nedovolali, se N. Verecká ozve zpět, jakmile bude moci telefonovat.

Po příchodu k ordinaci prosím o zaslání sms o své přítomnosti (zvonky jsou dva – jeden k bytu a jeden čtvercový do ordinace, ale sms je jistější).

Délka a častost sezení:

Pokud klient žádá klasické psychologické vyšetření, měl by počítat u dětí s dvěma až třemi hodinami; u dospělých může být čas i delší (podle konkrétních požadavků).

Terapeutické (tj. léčivé) sezení bývá obvykle přibližně dvouhodinové; u žen někdy delší, u dětí často kratší.

V případě dětí pracuji často ráda i s rodiči, protože rodiče jsou se svým dítětem velmi vnitřně spojeni a mohou mu velmi při terapii pomoci (zejména – ale nejen – otec synovi a matka dceři). Rodiče mohou přijít i každý zvlášť, bez dítěte.

Účinné (většinou v překvapivé míře) je už první sezení; přeje-li si klient v návštěvách pokračovat (míra terapeutického efektu – radost ze života, pevnost, klid apod. – se tím zvyšuje), pak obvykle doporučuji frekvenci maximálně jedenkrát do měsíce (aby změny měly čas se v člověku dobře usadit a na povrch vyplavaly další důležité věci).

Ve výjimečných případech (např. při velmi akutních a bolestivých potížích) umožňuji podle přání klienta zpočátku setkávání častější.

Cenové a platební podmínky:

Od 1. září 2014 stojí jedna hodina individuální konzultace 1200,-. Dvouhodinové sezení tak stojí 2 x 1200,-. Sezení trvající hodinu a půl stojí 1200,- + 600,- atd. Čas se sčítá po pěti minutách.

Platí se vždy jen můj čas – ať už je strávený jakkoli. Bachovy esence lze namíchat zadarmo s sebou, esence Aurasomy (Equilibria, Pomandery, Kvintesence) lze aplikovat v ordinaci též zadarmo.

Vznikne-li zpoždění ze strany klienta, placený čas se započítává od chvíle, na kterou se klient objednal, a od které jsem tedy  k dispozici. Dojde-li ke zpoždění z mé strany (např. protáhne-li se práce s předchozím klientem – ale to se stává kvůli jistící časové rezervě velmi výjimečně), placený čas se započítává od chvíle, kdy jsem klientovi k dispozici.

Platí se vždy hotově. Výjimkou je využití služeb web-poradny (konzultace pomocí telefonu /728 913 080/, skypu /Moje-psycholozka.cz/ či emailu /Nada.Verecka (zavináč) moje-psycholozka.cz/ – dle volby klienta). Ceny jsou v takovém případě stejné, ale platí se předem na účet 86775359/0800 a konzultace se poskytuje po potvrzení platby (v případě stálých klientů se lze samozřejmě dohodnout i jinak).

Konzultace po telefonu, skypu či emailu je vhodnější pro stálé klienty, kteří už ordinací několikrát prošli a potřebují se jenom akutně v něčem zorientovat. Na začátku léčení je vždy lepší přímý osobní kontakt.

Samozřejmě když klient do ordinace prostě přijít nemůže (např. v případě vozíčkářů či lidí trvale upoutaných na lůžko, nebo i žen na čerstvé mateřské dovolené), lze zkusit práci bez osobního kontaktu, na dálku. Výjimečně  mohu v takovém případě dojet za klientem domů. Opět se však platí celý můj čas – tj. i cesta.

Způsob práce:

- se odvíjí od situace. I s tímtéž klientem je každé setkání jiné. Nikdy nevím, kudy naše společná cesta povede; neřídím to – postupnými zkušenostmi jsem se naučila důvěřovat tomu, co samo přijde.

Bližší informace o způsobu práce lze nalézt na mém původním webu Moje-psycholozka.cz například zde, ale jistě i na řadě jiných míst původního webu – např. zde.

Klient mi o sobě může a nemusí něco říkat. Může, chce-li, celou dobu mlčet – a stejně se samo otevře, co je důležité. Protože to důležité je celou dobu „ve vzduchu“ – a já začnu mluvit o tom, co v tom „vzduchu“ cítím a vidím. Klient se v mé přítomnosti postupně dostane do hloubky svého vlastního podvědomí a tam postupně stále samostatněji nalézá svou vlastní cestu z problémů a sílu k té cestě.

Samozřejmě když klient má naléhavou konkrétní zakázku, může mi sdělit na začátku téma, na čem chce pracovat, a k tomu všecky informace, které považuje za nutné říkat; ale nemusí říkat vůbec nic.

To, že o sobě nemusejí mluvit, využívají  například lidé, pro které je těžké svůj problém dobře popsat (některé věci jsou tak mlhavé, že pro ně chybí slova – a přesto ty bezeslovné věci dokáží člověka velmi trápit).

Je vhodné si s sebou vzít přezůvky a pití. Když se ale zapomene, můžeme zabalit studené nohy do deky a vodu přinesu.