lecbasvepomoci.cz > O životě > O životě – seznam

—————————————

O životě – seznam:

Seriály na pokračování

—————————————

Zde je pět adres zcela odlišných světů.

Každý ten svět, jakkoli je poněkud zvláštní, vznikl jen drobným pootočením úhlu pohledu na realitu. A každý ten svět vás chce jen tak trošku pobavit. Aby se vám ten život trošku lépe zvládal.

Poradna U Dvou Bezradných:

Dvě postarší, velmi samostatné a razantní dámy udělaly velké rozhodnutí: založily poradnu. Soukromou. Úplně soukromou. Jenom pro sebe.

Mimozemšťané:

Ano – chodí sem; to víme všichni. Vesmír je nekonečný – mají odkud přijít. A stále znova žasnou; nevěří svým očím – nebo co to místo nich mají.

Pane vs. Bože:

Prosím, oslovili jste někdy Pána Boha? Oslovili, že? Někdy člověka ta realita tak… dožene, že nelze neoslovit.

A prosím, když už jste ho oslovili – když se vám vydralo ze rtů to Pane Bože…  či Bože, to snad…  – odpověděl vám? Projevila druhá strana  aspoň někdy trochu toho zájmu, trochu soucitu? Řekla někdy třeba: Jo jo, už jsem u vás…? – Nebo aspoň Říkal jste něco? Či Děje se něco, chlapče? – To by ho přece nic nestálo…

Samozřejmě že ne. Nikdy ten hovor nebere. Věčně je jinde, než kam směřujete svou řeč. Pro všechny z toho frustrované je tu tato rubrika. Aby řeč už nikdy takhle nestála, na všecko mají odpověď. Perou se s otázkami. Pane – a Bože. Dva hrdinové.

Bestiář:

Taxonomie  mě od dětství fascinovala. Ale od kytiček a živočichů jsem postupně přešla k lidem. Carl von Linné by se divil.

Srovnávací jazykověda:

Po skoro čtyřiceti letech jsem se vrátila k angličtině. A zjistila jsem, co jsem v mládí nevěděla:; totiž že učit se jazyk může být radost. Slovíčka mi rostou všude, jak houby po dešti. A já je sbírám, běhám se slovníkem, raduju se a žasnu. Protože jsem při tom učení začala vidět, co všechno je do řeči nenápadně vetkáno. Jakou moudrost, lidskou zkušenost či návod na život lze v obsahu jediného slovíčka někdy najít.