lecbasvepomoci.cz > Reference > Seznam zvukových referencí > Zkušenost se „spací relaxací“ Nadi Verecké. Jak se vyspat bez prášků.

——————————————————–

Zkušenost se spací relaxací

———————————————————

Během terapie se klientka zmínila o své zkušenosti s účinkem relaxací, které jsem natočila v roce 2010 a které jsou k dispozici zde,  a také na stránkách brněnského Zlatého Klíčku zde. Požádala jsem ji, zda bych mohla její zkušenost natočit pro potřeby těchto stránek.

Nahrávka:


"Před chvilkou jsi mluvila o těch relaxacích, co jsi slyšela… Potřebovala bych, jestli bys řekla svoji zkušenost s těmi relaxacemi."

"Úžasná zkušenost – moc mi to pomohlo."

"Co to s tebou udělalo?"

"Pouštím si nejčastěji, a víceméně pravidelně teďka tu Spací. Myslím, že má nějak kolem sedmi minut, že? - Měla jsem problémy se spaním; teďka – nedojdu nakonec. Usínám, usínám opravdu… ještě jsem nezjistila ani kdy, protože jakmile si to pustím, tak kombinace té hudby a vašeho hlasu – já ani nemusím vnímat, co říkáte, ale já opravdu – já si to zapnu – a spím. A probudím se ráno, a je to."

"A spíte celou noc?"

"Spím. Právě že já jsem měla trhaný spánek, nemohla jsem usnout, měla jsem problémy s usínáním, budila jsem se ráno vyřízená, ale teďka, teďka opravdu… Je to lepší, je to daleko lepší. Ne že bych se úplně vůbec nevzbudila, ale ráno, pokaždé ráno se vzbudím s lepší náladou, minimálně s lepší náladou."

"Jak dlouho to používáte?"

"Zatím asi čtrnáct dní…"

"Vida – a funguje to…"

"Mně hned. Mně to okamžitě začalo… Už první den jsem usnula hned, a během tří čtyř dnů, co to začalo mít – víc hluboce jsem spala a bylo to… ty rána, hlavně ty rána; nešla jsem spát s tím, že mám plnou hlavu problémů, ale šla jsem spát s tím, že jsem poslouchala něco hezkého, a ráno jsem se hezky vzbudila. A to opravdu byly tři čtyři dny maximálně."

"No to je parádní – to by mě vůbec nenapadlo, že tím ovlivním i to ráno – to je skvělé!"

"No to je super, opravdu – tady toto, to je paráda."

"Moc děkuju."