lecbasvepomoci.cz > Videa z ordinace

Videa z ordinace

V těchto videonahrávkách lze aspoň částečně zjistit, kdo je Naďa Verecká, poznat její ordinaci a možná i odhadnout její způsob práce.

Aby aspoň trochu zkusila odkrýt, čím zrovna je, mluvila zde Naďa Verecká v roce 2015 volně o tom, na co se v ordinaci zadívala či na co si vzpomněla. Kdyby se natáčelo jiný den, zase jinam by se dívala, na něco jiného by vzpomínala. A o řadě věcí by si možná i myslela něco jiného.

Tak to bývá: svět se člověku ukazuje vždy podle aktuálního úhlu pohledu toho člověka. 

A každý člověk se každým svým dnem, každou svou chvílí trošku mění – o své zkušenosti, o to, k čemu zrovna dospěl, o to, co se v něm a okolo něj děje. Je jako řeka, která se, přestože vypadá, že je stále stejná, pořád pohybuje, pořád plyne, a v její vodě lze vidět to, co je okolo, i to, co je v ní, a okolí je měněno řekou a řeka je měněna okolím.

Ale mezitím, když někdo mluví o tom, čím zrovna v té chvíli je (protože ať už mluví člověk o čemkoliv, vždycky mluví o tom, čím zrovna je), můžete se na něj dívat a vnímat jeho hlas - a možná ucítíte či uvidíte něco důležitějšího – něco, co je pod všemi těmi slovy.

A to něco s vámi buď bude nebo nebude rezonovat. S tím něčím, čím vy jste zrovna teď, ve chvíli, kdy se – pod určitým úhlem pohledu – díváte na tato videa.

Jejich seznam najdete zde.

Další – tentokrát psané – informace o Nadě Verecké lze najít na jejích původních stránkách Moje-psycholozka.cz.